Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Pro náš dům z. s. v roce 2016

"Když se dívám na sebe, musím se já pochválit," zpívá v populární pohádce Mrazík hlavní hrdina Ivánek. Když se podívám ne na sebe, ale za sebe, na rok 2016, musím pochválit spolek Pro náš dům. Ne snad za naši vizáž (naše mladé sličné kolegyně prominou), ale za práci, kterou jsme v loňském roce odvedli. Pojďme si rok 2016 z hlediska naší činnosti projít:

1. Sympozia projektu Jak to dělají jinde

Jak je už standardem, připravili jsme celkem 16 seminářů ve všech krajích České republiky pro celkem 671 účastníků (průměrně 42 na akci) 5-6 hodinový program prezentací ze všech oblastí fungování bytového domu. Těchto prezentací bylo celkem 208! Celkový skutečný čas strávený v rámci sympozií dosáhl 100 hodin.

2. Semináře Praktická správa domu

Před a po sympoziích JTDJ jsme neodpočívali, nýbrž jsme se věnovali další vzdělávací činnosti zaměřené na praktické činnosti, se kterými se předsedové a členové výborů společenství setkávají v každodenní praxi. Seminářů proběhlo v různých městech ČR celkem 9 za účasti 121 posluchače.

3. Mezinárodní konference Tepny domu 2016

Když jsme v únoru 2016 dostali nabídku na kompletní realizaci mezinárodní konference Tepny domu, dlouho jsme se nerozmýšleli. Vzali jsme konferenci jako možnost posunout se výš v oblasti organizace seminářů. Od března do konce září následovalo 7 měsíců, které patřily mezi nejnáročnější v našich (nejen) pracovních životech. Výsledek stál ovšem za to – 219 posluchačů z ČR a SR (doslova od Karlových Varů až po ukrajinskou hranici), 16 oficiálních partnerů, 8 mediálních partnerů, 21 prezentací a celkové hodnocení konference 1,77 (školní známkování 1-5). Co je důležitější, cca 90% účastníků potvrdilo zájem o účast na konferenci 2017.

4. Vydavatelská činnost

Tištěný časopis Pro náš dům vyšel jako tradičně na jaře a na podzim před začátkem série sympozií JTDJ v rozsahu 36 stran zajímavých a užitečných informací ze všech oblastí fungování bytového domu.

Ve stejném rozsahu jsme vydali 4 čísla Elektronického zpravodaje Pro náš dům, který rozesíláme prostřednictvím e-mailu společenstvím vlastníků, bytovým družstvům, SBD, správcovským společnostem, městům a obcím v celé ČR.

Dále jsme vydali dalších 9 Elektronických zpravodajů Speciál věnovaných vždy jednomu konkrétnímu tématu.

5. Weby

Pro potřeby poskytování aktuálních i průběžných informací široké veřejnosti provozujeme několik webů:

www.pronasdum.cz základní web PND z. s. obsahující kompletní informace o naší činnosti.

www.ospronasdum.cz web určený pro členy spolku PND z. s.

www.jaktodelaji.cz web zaměřený na komunikační projekt Jak to dělají jinde.

www.tepny-domu.eu web pro potřeby konference Tepny domu.

www.ulicecislomesto.cz web pro zájemce využití služeb Domovní internetové nástěnky, komunikační nástroj pro obyvatele domu.

6.

Jistě budete se mnou souhlasit, když řeknu, že na neziskovou organizaci nemající jedinou korunu dotace z jakéhokoliv rozpočtu se jedná o docela slušný díl dobře odvedené práce. Závěrem anonymně jedna z mnoha reakcí na naši činnost:

Dobrý den vážený kolektive Pro náš dům. Nereaguji na každý zpravodaj, co posíláte zpětnou vazbou, ale tentokrát krátce. Moc děkuji za přínos a inspiraci pro práci v bytových domech. Jsme jen malá bytovka, ale problémy a starosti jsou menší jen o počet členů na shromáždění. Účastnila jsem se vašich přednášek v Hradci Králové a Pardubicích. Mám to v plánu i v dalším období. Díky moc za vaší práci i pro náš dům.

Vědomí, že naše práce má konkrétní pozitivní výsledek a pomáhá lidem, kteří se velmi často ve svém volném čase a zdarma starají o společný majetek, je pro nás největší odměnou a hnacím motorem do další činnosti. Přeji nám všem úspěšný rok 2017.